zarabiaj na licencjach

Zarabiaj na swoich fotografiach, grafikach i ilustracjach

Tworzysz ciekawe grafiki, ilustracje? Możesz pochwalić się interesującymi fotografiami? Jeśli w swoich zbiorach znajdują się prace, które sam byś nosił na swetrach, powiesiłbyś w domu na ścianie czy kurtynie prysznicowej – to super 🙂 Niech Twoje prace zarabiają dla Ciebie.

Już wyjaśniam, na czym to wszystko polega. Inwestujesz tylko swój czas i talent 🙂

Zarabiasz na udzielaniu licencji niewyłącznej (lub wyłącznej) na swoje prace. Rejestrujesz się w wybranym serwisie lub w serwisach – wgrywasz plik .jpg lub .png do serwisu, ustawiasz wgraną pracę na produktach (np. pościeli, poszewkach na poduszki, kurtynie prysznicowej, koszulce, itd.), dodajesz tytuł, słowa kluczowe i zapisujesz. Oczywiście wszystko w języku angielskim. Warto promować swoje prace w serwisach społecznościowych, blogu, by zwiększyć szanse na dotarcie do Twoich prac przez potencjalnych klientów. Nic więcej nie robisz – nie kontaktujesz się z klientami, nie wysyłasz produktów, nie użerasz się z ewentualnymi zwrotami produktów, reklamacjami. Jedyne co robisz, to tworzysz nowe prace i wgrywasz je do serwisów. No i oczywiście zarabiasz 🙂 Ile? To zależy od serwisu (każdy serwis ma inne prowizje – od 10% od ceny sprzedanego produktu z Twoją pracą, po indywidualnie ustalane prowizje przez Ciebie, w zależności od produktu).

Zapoznaj się z wybranymi serwisami POD – print on demand (druk na żądanie).

Curioos


Rejestracja: Curioos i klikasz OPEN A SHOP
Lokalizacja serwisu: USA, New York
Swoje prace sprzedajesz na: obrazy na płótnie, na papierze, na aluminium, na akrylowym szkle.
Prowizja od sprzedaży: Sprzedajesz na wybranych przez siebie licencjach (na wyłączność w Curioos lub nie na wyłączność – ta opcja determinuje wysokość prowizji od 10% do 16% od ceny sprzedaży).
Rejestracja darmowa.
Wypłata prowizji na PayPal na początku każdego miesiąca.

Artsadd 


Rejestracja: Artsadd i klikasz REGISTER
Lokalizacja serwisu: China, Fujian Province
Prowizja od sprzedaży: sam ustawiasz sobie prowizję, od 0% do 100% ceny sprzedaży, sugerowana w serwisie wielkość prowizji to 15%.
Swoje prace sprzedajesz na: bardzo długa lista produktów z sekcji ubrania, dekoracje, wyposażenie domu, elektronika.
Rejestracja darmowa.
Wypłata prowizji na PayPal po uzbieraniu minimum 100$ prowizji, w ciągu 3 dni od zlecenia wypłaty.

Zazzle


Rejestracja: Zazzle i klikasz SELL
Lokalizacja: USA, California
Swoje prace sprzedajesz na: bardzo długa lista produktów z sekcji ubrania, dekoracje, wyposażenie domu, elektronika.
Prowizja od sprzedaży: sam ustawiasz sobie prowizję, od 0 do 100% ceny sprzedaży, sugerowana w serwisie wielkość prowizji to 15%.
Rejestracja darmowa.
Wypłata prowizji na PayPal 20tego każdego miesiąca (minimum do wypłaty: 50$).

ArtPal


Rejestracja: ArtPal i zakładasz konto
Lokalizacja: USA, Colorado
Swoje prace sprzedajesz na: na płótnie, na papierze, w oprawie, na kubku.
Rejestracja darmowa.
Prowizja od sprzedaży: sam ustawiasz sobie prowizję w $. Zarabiasz 95% ceny, serwis tylko 5%. Dodatkowo zarabiasz 5% prowizji, jeśli kupujący oprawi obraz.
Wypłata prowizji na PayPal 15tego każdego miesiąca.

Society6

Registration: Society6 and click JOIN / LOGIN
Company headquarters: USA, Santa Monica
Sell your paintings, illustrations and photography on products through this Print-on-Demand provider on prints, t-shirts, t-shirts, bags, stretched canvases, iphone ipad cases, tapestry, duvet cover, clock, shower curtain and more.
Free registration.
Artists are paid: 10% of sales.
Artists are paid on the 1-4th of each month on PayPal.

PODATKI/rozliczenia:

Z zarobionych pieniędzy musisz się rozliczyć z urzędem skarbowym. Do skarbówki dotrą informacje, że zarobiłeś za granicą, więc lepiej nie kombinuj. Możesz odliczyć 50% kosztów, nie musisz prowadzić działalności gospodarczej, zaliczkę na podatek płacisz raz w roku, najlepiej w kwietniu, bo do końca marca możesz otrzymać dokumenty z informacją podatkową z zagranicy.

Więcej informacji na temat zarabiania przez freelancera znajdziesz na super blogu PraKreacja (blog roku 2016 r.) https://prakreacja.pl/zeznanie-roczne-freelancera-dochody-zagraniczne/

Więcej informacji podatkowych uzyskasz w Krajowej Informacji Podatkowej, dzwoniąc na infolinię – polecam: http://www.mf.gov.pl/administracja-podatkowa/kontakt/krajowa-informacja-podatkowa